Rekrutacja: Erasmus+ (Staff Mobility) dla pracowników wyjeżdżających 2022/2023 KA171
W dniach 03.07.2023 do 25.07.2023 (godz: 23:59) r. trwa nabór wniosków pracowników o uczestnictwo w wyjazdach typu STA (Staff Teaching Assignments) i STT (Staff Mobility for Training) Program Erasmus+ | KA171 KA171 "Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego wspierana przez fundusze polityki zewnętrznej" Liczba miejsc:
Bośnia i Hercegowina | 2 |
Jordania | 1 |
Indonezja | 1 |
Kambodża | 2 |
Kolumbia | 1 |
Z uwagi na organizację roku akademickiego w uczelniach partnerskich wyjazdy STA i STT zrealizować należy w terminie do 30 kwietnia 2024 r., (szczegółowy opis typów wyjazdów). Zmiana terminu lub miejsca realizacji wyjazdu dozwolona będzie w wyjątkowych przypadkach. W chwili ogłaszania naboru do dyspozycji Uczelni pozostaje duża pula środków na wyjazdy STA, dlatego priorytetowo traktowane będą tego typu wyjazdy.
Rejestracja kandydatów obsługiwana jest przez platformę Internetowa Rekrutacja Kandydatów (IRK). Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas instrukcją zamieszczoną w sekcji „Rejestracja”.
W obecnym systemie IRK rejestracja na mobilności ST podzielona jest na tury. Na każdą turę pracownik może zarejestrować się tylko raz na dany typ mobilności - STA i STT (nie oznacza to ograniczenia wyjazdów pracowników do jednej mobilności w trakcie całej rejestracji!). Po zakończeniu jednej tury oraz po przeliczeniu finansów na mobilności pracowników, Dział Współpracy Międzynarodowej może otworzyć kolejną turę wyjazdów. Za zgodą przełożonego - osoby wykorzystujące mobilność ST w pierwszej turze, mogą również zarejestrować się na kolejny wyjazd w kolejnej turze.
Finansowanie
Stypendium Programu Erasmus+ (dalej stypendium) jest finansowane ze środków Unii Europejskiej przekazanych Uczelni za pośrednictwem Narodowej Agencji Programu Erasmus. Stypendium przyznawane jest pracownikowi w celach edukacyjnych (w tym w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych za granicą lub uczestnictwa w szkoleniu prowadzącym do podnoszenia niezbędnych kwalifikacji zawodowych). Stypendium ma charakter uzupełniający i przyznawane jest w formie ryczałtu przeznaczonego na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem oraz pobytem w zagranicznej uczelni partnerskiej, nie zakłada, zatem pokrycia pełnych kosztów związanych z utrzymaniem za granicą, podróżą, ubezpieczeniem na czas pobytu, pozyskaniem wizy lub innego dokumentu pozwalającego na pobyt w Instytucji partnerskiej.
Wyjazdy STA i STT finansowane będą ze środków z projektu 2022-1-PL01-KA171-HED-000070583.
Ważne informacje uzupełniające
Jeżeli wyjazd STA w E+ koliduje z realizacją zajęć dydaktycznych przewidzianych w planie studiów oraz pensum dydaktycznym/umowie pomiędzy Uczelnią a pracownikiem, pracownik zobowiązany jest do realizacji tychże zajęć w innym terminie ustalonym z Kierownikiem Katedry/Kierownikiem Jednostki Międzyinstytutowej.
W przypadku, kiedy w tym samym czasie wyjazd STT realizować ma wielu pracowników tej samej jednostki organizacyjnej, a istnieje uzasadnione podejrzenie, iż spowoduje to jej nieprawidłowe funkcjonowanie lub zawieszenie działania, Uczelnia ma prawo podjąć decyzję o wstrzymaniu realizacji wyjazdu i wezwać pracowników oraz kierownika danej jednostki do zmiany terminu wyjazdów lub przedłożenia imiennego, pisemnego oświadczenia, kto na czas realizacji wyjazdu będzie odpowiedzialny za prawidłową realizację zadań.
W chwili aplikowania o wyjazd E+ pracownik ma obowiązek uzyskać zgodę bezpośredniego przełożonego na uczestnictwo Programie, a następie jej ponowienie w okresie do 1 miesiąca przed rozpoczęciem wyjazdu. Pełną i wyłączną odpowiedzialność za uzyskanie zgody bezpośredniego przełożonego ponosi pracownik wnioskujący o wyjazd.
Wyjazdy STA / STT trwać mogą od 5 dni do 6 tygodni, przy czym Uczelnia finansuje wyłącznie wyjazdy trwające 5 dni roboczych + maksymalnie 2 dni na podróż do i z miejsca realizacji wyjazdu.
Oceny wniosków dokonuje Komisja ds. ST.
Dofinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"