O projekcie PO WER

Projekt Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz Projekt Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami Edycja 3 był realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego ze środków Komisji Europejskiej i wspierał mobilność ponadnarodową studentów.

Celem główny projektu było podniesienie kompetencji zawodowych i kluczowych studentów niepełnosprawnych oraz studentów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, poprzez zrealizowanie części programu kształcenia w zagranicznej uczelni..

Oczekiwane efekty to przede wszystkim wzrost kompetencji właściwych dla wykonywanej w przyszłości pracy zawodowej oraz zwiększenie konkurencyjności studentów jako przyszłych pracowników na rynku pracy.

Zagraniczny wyjazd stypendialny służy nabyciu nowych umiejętności i kompetencji oraz doskonaleniu już posiadanych. Dzięki odbyciu części kształcenia za granicą studenci poprawią wiedzę i umiejętności, zdobędą praktyczne kompetencje będące uzupełnieniem wiedzy nabytej w procesie edukacji formalnej na macierzystej uczelni, podniosą kompetencje kluczowe, (porozumiewanie się w języku obcym, umiejętność samodzielnego uczenia się, kompetencje interpersonalne, społeczne, międzykulturowe, przedsiębiorczość).

Zakładanym efektem dodatkowym realizacji projektu było pogłębienie i rozszerzenie współpracy polskich uczelni z partnerami zagranicznymi, co nie pozostanie bez wpływu na doskonalenie jakości kształcenia i sposobu funkcjonowania uczelni, lepszą organizację mobilności ponadnarodowych w szkołach wyższych, a w dalszej perspektywie – poprawa zatrudnialności absolwentów polskich uczelni.

Studenci znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej, którzy decyzją Komisji Stypendialnej otrzymywali stypendium socjalne, w przypadku zakwalifikowania do uczestnictwa w Programie Erasmus+ otrzymywali będą stypendium wypłacane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami Edycja 3..

Stypendium to wypłacane było za każdy potwierdzony miesiąc pobytu w zagranicznej instytucji przyjmującej. Kwota stypendium określana była w polskich złotych i stanowiła równowartość miesięcznego stypendium Programu Erasmus+ powiększonego o kwotę 200 EUR wg stawki określanej raz w roku przez Narodową Agencję Programu Erasmus+.

Studenci posiadający orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w przypadku zakwalifikowania do uczestnictwa w Programie Erasmus+ otrzymywać mogli stypendium wypłacane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami Edycja 3. Studenci o fakcie posiadania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności zobowiązani byli powiadomić Dział Współpracy Międzynarodowej w chwili aplikowania o wyjazd. Po zakwalifikowaniu do uczestnictwa w mobilności DWM miał za zadanie udzielić studentowi wsparcia w wypełnieniu Wniosku o dofinansowanie uczestnika mobilności ze specjalnymi potrzebami.

Stypendium to wypłacane było za każdy potwierdzony miesiąc pobytu w zagranicznej instytucji przyjmującej. Kwota stypendium określana była w polskich złotych i stanowiła ona równowartość miesięcznej stawki stypendium Programu Erasmus+ powiększonej o kwotę zatwierdzoną przez Narodową Agencję Programu Erasmus na koszty dodatkowe, które rozliczano jako koszty rzeczywiste (wymagające udokumentowania w postaci faktur / rachunków).

Działania w ramach projektu były realizowane zgodnie z zasadami programu Erasmus+.

Galeria zdjęć

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

erasmus.png

Dofinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"