Szanowni Państwo,
w obencym systemie IRK rejestracja na mobilności ST podzielona jest na tury. Na każdą turę pracownik może zarejestrować się tylko raz na jeden typ mobilności - STA i STT (nie oznacza to ograniczenia wyjadów pracowników do jednej mobilności w trakcie całej rejestracji!). Po zakończeniu jednej tury oraz po przeliczeniu finansów na mobilności pracowników, Dział Współpracy Międzynarodowej może otworzyć kolejną turę wyjazdów. Proces ten spowodowany jest w dużej mierze ograniczeniami systemowymi, ale przede wszystkim ogromną liczbą niewykorzystanych wyjazdów przez pracowników ANS w Pile, a tym samym blokowaniu rejestracji osobom, które mogłyby w tym czasie taki wyjazd wykorzystać na szkolenia.
Za zgodą swojego przełożonego - osoby wykorzystujące mobilność ST w pierwszej turze, mogą również zarejestrować się na kolejny wyjazd w kolejnej turze.
W ramach Programu Erasmus+ wspierani są również pracownicy dydaktyczni i administracyjni instytucji szkolnictwa wyższego, aby mogli oni wziąć udział w działaniach na rzecz rozwoju zawodowego za granicą. Działania te mogą obejmować zarówno okresy nauczania, jak i szkolenia (takie jak obserwacja pracy, okresy przyglądania się działalności dydaktycznej i szkolenia).
Celem takich mobilności jest umożliwienie wszystkim pracownikom nauczania lub szkolenia za granicą w ramach rozwoju zawodowego, aby:
Ponadto celem jest wspieranie opracowywania transnarodowych i transdyscyplinarnych programów nauczania, a także innowacyjnych sposobów uczenia się i nauczania, w tym współpracy online, uczenia się opartego na badaniach naukowych i podejścia opartego na wyzwaniach, aby sprostać wyzwaniom społecznym.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://erasmusplus.org.pl/
Kraje Programu (KA131)
W programie Erasmus+ udział biorą państwa członkowskie UE oraz
Wykaz krajów partnerskich programu Erasmus+ przedstawiono w zakładce Uczelnie partnerskie, sekcji KA103 - Mobilność pomiędzy krajami programu.
Kraje Partnerskie (KA171)
Kraje, które nie uczestniczą w pełni w programie Erasmus+, ale które mogą uczestniczyć (w charakterze partnerów lub wnioskodawców) w niektórych akcjach programu. Wykaz krajów partnerskich programu Erasmus+ przedstawiono w zakładce Uczelnie partnerskie, sekcji KA107 - Mobilność pomiędzy krajami partnerskimi.
Liczba mobilności w Programie KA171 jest ograniczona.
Wyjazd dla nauczycieli akademickich. Celem wyjazdu dydaktycznego finansowanego w ramach programu ERASMUS+ jest przeprowadzenie zajęć dydaktycznych w wymiarze min. 10 godzin/pobyt (trwający tydzień) dla studentów zagranicznej uczelni partnerskiej posiadającej Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego (ECHE).
W przypadku pobytów trwających dłużej niż 5 dni roboczych liczba godzin dydaktycznych zrealizowanych podczas pobytu jest proporcjonalnie większa. Wyjazd dydaktyczny może trwać od minimum 2 dni (tj. dwa noclegi, bez wliczania czasu podróży) do maksymalnie 2 miesięcy. Niemniej jednak, długość mobilności zależy od polityki wewnętrznej uczelni wysyłającej.
Przed wyjazdem nauczyciel akademicki jest zobowiązany ustalić planowany program dydaktyczny w zagranicznej uczelni (STAFF MOBILITY FOR TEACHING, MOBILITY AGREEMENT), który musi zatwierdzić uczelnia macierzysta i goszcząca.
Wyjazd pracowników administracji na szkolenie. Program Erasmus+ oferuje pracownikom administracyjnym uczelni oraz innym pracownikom nie prowadzącym zajęć dydaktycznych, wyjazdy do zagranicznych uczelni i innych instytucji partnerskich. Celem wyjazdu pracownika jest udział w szkoleniu podnoszącym kwalifikacje związane z charakterem pracy wykonywanej w uczelni macierzystej. Wyjazd ten obejmuje wymiar 20h pracy/pobyt (trwający tydzień).
Mobilność kadry - szkolenia (STT) to działanie zapewniające wsparcie w zakresie doskonalenia zawodowego pracowników w formie szkoleń zagranicznych (z wyłączeniem konferencji) i praktycznego doświadczenia edukacyjnego (Job Shadowing).
Wszystkich zainteresowanych złożeniem wniosku uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z pytaniami i zamieszczonymi przy nich uwagami, które pomogą prawidłowo aplikować o mobilność.
Jeżeli wyjazd w E+ koliduje z realizacją zajęć dydaktycznych przewidzianych w planie studiów oraz pensum dydaktycznym/umowie pomiędzy Uczelnią a pracownikiem, pracownik zobowiązany jest do realizacji tychże zajęć w innym terminie ustalonym z Kierownikiem Katedry.
W przypadku, kiedy w tym samym czasie wyjazd STT realizować ma wielu pracowników tej samej jednostki organizacyjnej, a istnieje uzasadnione podejrzenie, iż spowoduje to jej nieprawidłowe funkcjonowanie lub zawieszenie działania, Uczelnia ma prawo podjąć decyzję o wstrzymaniu realizacji wyjazdu i wezwać pracowników oraz kierownika danej jednostki do zmiany terminu wyjazdów lub przedłożenia imiennego, pisemnego oświadczenia, kto na czas realizacji wyjazdu będzie odpowiedzialny za prawidłową realizację zadań.
Stypendium Programu Erasmus+ (dalej stypendium) jest finansowane ze środków Unii Europejskiej przekazanych Uczelni za pośrednictwem Narodowej Agencji Programu Erasmus. Stypendium przyznawane jest pracownikowi w celach edukacyjnych (w tym w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych za granicą lub uczestnictwa w szkoleniu prowadzącym do podnoszenia niezbędnych kwalifikacji zawodowych). Stypendium ma charakter uzupełniający i przyznawane jest w formie ryczałtu przeznaczonego na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem oraz pobytem w zagranicznej uczelni partnerskiej, nie zakłada, zatem pokrycia pełnych kosztów związanych z utrzymaniem za granicą, podróżą, ubezpieczeniem na czas pobytu, pozyskaniem wizy lub innego dokumentu pozwalającego na pobyt w instytucji partnerskiej.
W chwili aplikowania o wyjazd E+ pracownik ma obowiązek uzyskać zgodę bezpośredniego przełożonego na uczestnictwo Programie, a następie jej ponowienie w okresie do 1 miesiąca przed rozpoczęciem wyjazdu.
Wyjazdy STA / STT trwać mogą od 5 dni do 6 tygodni, przy czym Uczelnia finansuje wyłącznie wyjazdy trwające 5 dni roboczych + maksymalnie 2 dni na podróż do i z miejsca realizacji wyjazdu
Dofinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"