Kurs językowy w ramach STT

Zgodnie z przyjętą w Uczelni procedurą dopuszczalna jest realizacja takich kursów z zastrzeżeniem niżej wymienionych warunków:

  • uczestnictwo pracowników Uczelni w kursach może być realizowane w ramach wyjazdów STT tj. wyjazdów pracowników Uczelni za granicę na szkolenia w ramach E+ w celu doskonalenia umiejętności i kwalifikacji związanych z zadaniami wykonywanymi na miejscu pracy w Uczelni;
  • kurs musi prowadzić do doskonalenia kompetencji związanych z wykonywanym zawodem z zastrzeżeniem, że musi się odbywać w uprawnionej do tego szkole językowej oraz że nie może to być kurs podstawowy nauki języka obcego do poziomów A1, A2;
  • kurs musi mieć miejsce w kraju Programu;
  • pracownik na wyjeździezobowiązany jest zrealizować nie mniej niż 20 godzin szkolenia w tygodniu i powinno być to udokumentowane w indywidulanym programie szkolenia;
  • zgłaszając chęć uczestnictwa w kursie pracownik zobowiązany jest dostarczyć do DWM dane instytucji prowadzącej kurs, takie jak: pełen adres instytucji (ulica, numer lokalu, kod pocztowy, miasto, kraj, nr rejestracji podatkowej, jeżeli instytucja posiada Europejski numer OID), adres strony internetowej, dane osoby kontaktowej w instytucji przyjmującej (imię, nazwisko, stanowisko/funkcja, adres e-mail, numer telefonu);
  • z uwagi na szczególną formę organizacji i przygotowania umowy finansowej związanej z uczestnictwem w kursie komplet danych oraz dokumentów należy złożyć w DWM najpóźniej na miesiąc przed planowanym rozpoczęciem wyjazdu. Niezastosowanie się do tego terminu może skutkować niewystawieniem umowy na wyjazd;
  • pozostałe zasady wyjazdów STT stosuje się odpowiednio.

Informacja o warunkach finansowania uczestnictwa w kursach oraz stypendiach

  • Stypendium Programu Erasmus+ (dalej stypendium) jest finansowane ze środków Unii Europejskiej przekazanych Uczelni za pośrednictwem Narodowej Agencji Programu Erasmus.
  • Stypendium przyznawane jest pracownikowi w celach edukacyjnych (w tym w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych za granicą lub uczestnictwa w szkoleniu prowadzącym do podnoszenia niezbędnych kwalifikacji zawodowych lub w celu uczestnictwa w branżowych kursach języka obcego prowadzących do doskonalenia kompetencji związanych z wykonywanym zawodem).
  • Stypendium ma charakter uzupełniający i przyznawane jest w formie ryczałtu przeznaczonego na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem oraz pobytem w zagranicznej instytucji przyjmującej, nie zakłada, zatem pokrycia pełnych kosztów związanych z utrzymaniem za granicą, podróżą, ubezpieczeniem na czas pobytu, pozyskaniem wizy lub innego dokumentu pozwalającego na pobyt w Instytucji partnerskiej. Oznacza to, że pracownik nie otrzyma z Programu Erasmus+ dodatkowych funduszy na uczestnictwo w kursie.
  • Koszt uczestnictwa w kursie beneficjent pokryć może z otrzymanego stypendium lub innego źródła pod warunkiem, że nie będą to środki pochodzące z innego projektu finansowanego z funduszy Komisji Europejskiej.
  • Informacja o wysokości stypendiów na realizację wyjazdów STA i STT przyznanych ze środków Programu Erasmus dla każdego roku publikowana jest na stronie Uczelni https://erasmus.ans.pila.pl/strefa-pracownika/stypendia-dla-pracownikow.
  • Stypendia przyznawane będą na okres 5 dni pobytu + max. 2 dni podróży do i z miejsca realizacji mobilności.
© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

erasmus.png

Dofinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"