Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 29 maja do 10 czerwca odbędzie się specjalny nabór uzupełniający do uczestnictwa w Programie Erasmus+ w ramach projektu 2022-1-PL01-KA131-HED-000058370. Nabór skierowany jest do pracowników i jest rezultatem rezygnacji oraz niezrealizowania wyjazdów przez część osób uprawnionych do mobilności.
Z uwagi na specyfikę naboru oraz zbliżające się zakończenie projektu, wyjazdy muszą zostać zakończone i rozliczone do 14 lipca br. (gdzie 14 lipca będzie ostatnim dniem mobilności), a ankiety beneficjenta bezwzględnie muszą zostać złożone w systemie Komisji Europejskiej najpóźniej do 16 lipca br.
W naborze dopuszczane są wyjazdy STA i STT z zastrzeżeniem ograniczeń określonych w zasadach realizacji Programu, w szczególności ograniczenia maksymalnej liczby wyjazdów STT w ramach jednego projektu. Osoba ubiegająca się STT nie może powtórnie wyjechać do instytucji, w której realizowała szkolenie z finansowaniem z projektu 2022-1-PL01-KA131-HED-000058370
W naborze dopuszczane są wyjazdy STA i STT z zastrzeżeniem ograniczeń określonych w zasadach realizacji Programu, w szczególności ograniczenia maksymalnej liczby wyjazdów STT w ramach jednego projektu. Osoba ubiegająca się STT nie może powtórnie wyjechać do instytucji, w której realizowała szkolenie z finansowaniem z projektu 2022-1-PL01-KA131-HED-000058370
Nabór wniosków pracowników o uczestnictwo w wyjazdach typu STA (Staff Teaching Assignments) i STT (Staff Mobility for Training) Program Erasmus+ | KA131 "Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego". Planowana liczba miejsc*: 5 (szczegółowy opis typów wyjazdów). Zmiana terminu wyjazdu nie będzie dozwolona.
* liczba miejsc może ulec zmianie w zależności od stopnia wykorzystania budżetu.
Rejestracja kandydatów obsługiwana jest przez platformę Internetowa Rekrutacja Kandydatów (IRK). Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas instrukcją zamieszczoną w sekcji „Rejestracja”.
W obecnym systemie IRK rejestracja na mobilności ST podzielona jest na tury. Na każdą turę pracownik może zarejestrować się tylko raz na dany typ mobilności - STA i STT (nie oznacza to ograniczenia wyjazdów pracowników do jednej mobilności w trakcie całej rejestracji!). Po zakończeniu jednej tury oraz po przeliczeniu finansów na mobilności pracowników, Dział Współpracy Międzynarodowej może otworzyć kolejną turę wyjazdów. Za zgodą przełożonego - osoby wykorzystujące mobilność ST w pierwszej turze, mogą również zarejestrować się na kolejny wyjazd w kolejnej turze.
Finansowanie
Stypendium Programu Erasmus+ (dalej stypendium) jest finansowane ze środków Unii Europejskiej przekazanych Uczelni za pośrednictwem Narodowej Agencji Programu Erasmus. Stypendium przyznawane jest pracownikowi w celach edukacyjnych (w tym w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych za granicą lub uczestnictwa w szkoleniu prowadzącym do podnoszenia niezbędnych kwalifikacji zawodowych). Stypendium ma charakter uzupełniający i przyznawane jest w formie ryczałtu przeznaczonego na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem oraz pobytem w zagranicznej uczelni partnerskiej, nie zakłada, zatem pokrycia pełnych kosztów związanych z utrzymaniem za granicą, podróżą, ubezpieczeniem na czas pobytu, pozyskaniem wizy lub innego dokumentu pozwalającego na pobyt w Instytucji partnerskiej.
Wyjazdy STA i STT finansowane będą ze środków z projektu 2022-1-PL01-KA171-HED-000058370.
Ważne informacje uzupełniające
Jeżeli wyjazd STA w E+ koliduje z realizacją zajęć dydaktycznych przewidzianych w planie studiów oraz pensum dydaktycznym/umowie pomiędzy Uczelnią a pracownikiem, pracownik zobowiązany jest do realizacji tychże zajęć w innym terminie ustalonym z Kierownikiem Katedry/Kierownikiem Jednostki Międzyinstytutowej.
W przypadku, kiedy w tym samym czasie wyjazd STT realizować ma wielu pracowników tej samej jednostki organizacyjnej, a istnieje uzasadnione podejrzenie, iż spowoduje to jej nieprawidłowe funkcjonowanie lub zawieszenie działania, Uczelnia ma prawo podjąć decyzję o wstrzymaniu realizacji wyjazdu i wezwać pracowników oraz kierownika danej jednostki do zmiany terminu wyjazdów lub przedłożenia imiennego, pisemnego oświadczenia, kto na czas realizacji wyjazdu będzie odpowiedzialny za prawidłową realizację zadań.
W chwili aplikowania o wyjazd E+ pracownik ma obowiązek uzyskać zgodę bezpośredniego przełożonego na uczestnictwo Programie, a następie jej ponowienie w okresie do 1 miesiąca przed rozpoczęciem wyjazdu. Pełną i wyłączną odpowiedzialność za uzyskanie zgody bezpośredniego przełożonego ponosi pracownik wnioskujący o wyjazd.
Wyjazdy STA / STT trwać mogą od 5 dni do 6 tygodni, przy czym Uczelnia finansuje wyłącznie wyjazdy trwające 5 dni roboczych + maksymalnie 2 dni na podróż do i z miejsca realizacji wyjazdu.
Oceny wniosków dokonuje Komisja ds. ST.
Dofinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"