Uprzejmie informujemy, że uruchomiono nabór wniosków studentów zainteresoanych wyjazdami na praktyki zawodowe za granicą oraz wyjazdami na część studiów w Programie Erasmus+. Nabór wniosków zakończony zostanie w dniu 03.05.2021 r. o godz. 23:59, może jednak zostać wydłużony do wyczerpania limitu miejsc, z zastrzeżeniem, że wyjazdy, o które aplikowano po wyznaczonym terminie mogą nie zostać zrealizowane z przyczyn formalnych niezależnych od Uczelni.
Wnioski o wyjazdy na część studiów składać można tutaj.
Wnioski o wyjazdy na praktyki zawodowe za granicą składać można tutaj
Studenci studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów* magisterskich mogą skorzystać z wyjazdów trwających łącznie 12 miesięcy na każdym z poziomów kształcenia. Minimalny czas pobytu na studiach za granicą wynosi jeden pełny semestr, a na praktyce – 60 dni. Celem wyjazdu jest zrealizowanie części programu studiów w partnerskiej uczelni zagranicznej lub praktyki w przedsiębiorstwie zagranicznym.
* dla jednolitych studiów magisterskich maksymalny czas trwania mobilności to 24 miesiące.
Na studia do krajów programu – do szkoły wyższej, która współpracuje z uczelnią macierzystą studenta w programie Erasmus+.
Na studia do krajów partnerskich - do szkoły wyższej, która współpracuje z uczelnią macierzystą studenta w programie Erasmus+.
Na praktykę – do zagranicznego przedsiębiorstwa, organizacji albo instytucji w innym kraju programu.
Wysokość stypendiów finansowanych ze środków Komisji Europejskiej różni dla poszczególnych krajów i wynosi od 450 do 620 EUR miesięcznie.
Studenci wyjeżdżający na Erasmusa, którym przysługuje stypendium socjalne otrzymają stypendium ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) Projekt „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” – umowa finansowa konkursu z 2019 roku w wynoszące między 2 567 PLN a 2 995 PLN miesięcznie.
Studenci wyjeżdżający na Erasmusa, którzy posiadają ważne oświadczenie o niepełnosprawności otrzymają stypendium ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) Projekt „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” – umowa finansowa konkursu z 2019 roku w wynoszące między 1 711 PLN a 2 567 PLN miesięcznie, ponadto mogą się ubiegać o dodatkowe dofinansowanie wynikające z potrzeb osoby niepełnosprawnej. Dodatkowe dofinansowanie wynikać będzie z wniosku złożonego do FRSE, z zastrzeżeniem, że FRSE ma prawo do zredukowania wnioskowanej kwoty i decyduje o ostatecznej wysokości przyznanego dofinansowania. Koszty rzeczywiste rozliczane są na podstawie dowodów finansowych.
Lista zagranicznych uczelni partnerskich
Program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 - Program Erasmus+ Akcja 1 „Mobilność edukacyjna” Mobilność studentów i pracowników uczelni (kraje programu)
Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” – umowa finansowa konkursu wniosków z 2019 roku
Dofinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"