Dzień Erasmusa 2019

Data: 30.10.2019 Kategorie: Ogólna
 
11 października studenci Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile przy wsparciu Działu Współpracy Międzynarodowej postanowili dołączyć do obchodów międzynarodowych dni Erasmusa.
W ramach wydarzenia miejsce miało kilka niezwykle interesujących przedsięwzięć, w których uczestniczyli międzynarodowi studenci Erasmusa przebywający w Pile, byli uczestnicy Programu, studenci praz kadra PUSS.
Osoby, które zdecydowały się uczestniczyć w Erasmus Day wysłuchać mogły prezentacji dotyczącej projektów realizowanych w ramach Programów Erasmus+ oraz PO WER Międzynarodowa Mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Edycja 2,
Można było również uczestniczyć w cyklu mini wykładów przygotowanych przez studentów z Rumunii, Turcji i Pakistanu, a w tym posłuchać o Znaczeniu Erasmusa w kontekście politycznym; Analizę strategii promowania polskiego szkolnictwa wyższego poza granicami kraju; Analizy porównawczej systemu opieki zdrowotnej pomiędzy Polską a Turcją dokonanej przez studenta kierunku pielęgniarstwo.
Partycypacji mogli również wysłuchać polskich studentów, którzy zdecydowali się uczestniczyć w wymianie międzynarodowej korzystając ze środków finansowych Programów Erasmus+ i PO WER. A w przerwach między występami mieli możliwość uczestnictwa w ożywionej dyskusji moderowanej przez naszych Erasmów z Pakistanu, Rumunii i Turcji.
Nie zapomniano również o kontekście interkulturowym poza wykładem nt. Tureckiej kultury picia i parzenia kawy, uczestnicy Erasmus Day skosztować mogli samego trunku, a także narodowych potraw przygotowanych przez studentów z Hiszpanii, Mołdawii, Pakistanu, Rumunii i Turcji.
Wydarzenie zakończyło się wspólnym malowaniem barwnego muralu na specjalnie do tego celu stworzonej instalacji przed Auditorium Maximum PUSS w Pile. Podsumowując Erasmus Day to kilka godzin ciekawych wykładów przeplatanych dyskusją między prezentującymi i przybyłymi gośćmi, to także szansa aby przekonać się, że nie taki Erasmus straszny jakim go strach maluje. Wreszcie znakomita okazja aby skosztować międzynarodowej kuchni, poznać inne zwyczaje i świetnie się przy tym bawić.
 

Materiał audiowizualny przygotowano ze wsparciem finansowym Programu Komisji Europejskiej - Erasmus+

Materiał audiowizualny przygotowano z wykorzystaniem sprzętu oraz oprogramowania zakupionego ze wsparciem finansowym Programu Komisji Europejskiej Erasmus+.


Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko osób w niej występujących i jej autorów. Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.



Wystąpili
Ceren Aydemir, Krzysztof Karol Bilejczyk, Asad Inam Dar,
Justyna Depta, Fatih Furkan Esen, Usman Gull,
Adam Kaszuba, Tomasz Szymański

Muzyka
Parasail by Silent Partner
źródło: YouTube Audio Library
Wykorzystano również fragment
Üsküdar’a Giderken (wykonawca nieznany)


W nagraniu wykorzystano fragmenty filmu/prezentacji przygotowanego przez Justyna Depta i Tomasz Szymański

Zdjęcia
Tadeusz Koplin, Łukasz Marczak, Sławomir Nakoneczny,
Klaudia Sypniewska, Kajetan Zarębski

Nagranie i montaż
Łukasz Marczak

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

erasmus.png

Dofinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"